DUK:


Kl.: Ką reiškia QUEST RISING?
 
Ats.: QUEST  reiškia „ieškojimą“, „užduotį“, „misiją“. RISING reiškia „augimą“, „prisikėlimą“. Taigi QUEST RISING gali būti verčiama kaip „Auganti misija“.
 

Kl.: Kodėl grupės pavadinimas būtent toks? 
 
Ats.: Grupės pavadinimas susijęs su pagrindine dainų idėja. Visi jaučiame ilgesį, girdime kvietimą į kažką daugiau, į kažką, kas pranoksta laiko ir erdvės ribas. Mus šaukia mūsų didžioji kelionė. Tai kelionė į tikruosius mūsų namus – Dievo artumą, dar vadinamą Dangumi. Tai didžioji užduotis – QUEST‘as. Šis QUEST‘as „auga“ lyg upė, maitinama naujų šaltinių. Kuo arčiau mūsų kelionės tikslas, tuo daugiau bendražygių įsijungia į gretas. Tai mūsų „auganti misija“. Angliškai sakytume - QUEST is RISING.    
 

Kl.: Koks QUEST RISING moto?
 
Ats.: „Mūsų tėvynė yra danguje“ (Fil 3,20).
 

Kl.: Ar QUEST RISING – krikščioniška grupė?
 
Ats.: Taip.
 

Kl.: Ar visi grupės nariai – krikščionys?
 
Ats.: Ne. Krikščionybės idėją puoselėja grupės įkūrėjas ir lyderis Benas. Kiti grupės nariai padeda įgyvendinti grupės idėją scenoje ir įrašuose. Dėka jų muzikinių talentų QUEST RISING dainos įgyja ypatingą skambesį.        
 

Kl.: Ar metalas ir krikščionybė suderinami?
 
Ats.: Galingai idėjai tinka galinga muzika. Evangelija – radikali ir maištinga. Ji nesitaiksto su egoizmu, pataikavimu, asmenybės kultu. Evangelija sklaido sielos tamsą. Kai sielos tamsa panaši į sotų apsnūdimą, tenka šaukti, šokiruoti, sudrebinti, kad ji nubustų. Kai nuodėmė naudojasi rožinėmis spalvomis, jai parodyti geriausiai tinka juoda.
 

Kl.: „Krikščioniškas rokas“? Ar nėra dirbtina apibrėžti muzikos stilių vien pagal tekstų turinį?
 
Ats.: Be „krikščioniško roko“ žinomi ir konkrečius stilius nusakantys pavadinimai: white metal, unblack metal, death of death metal, christcore ir pan. Vienus pavadinimus sugalvojo muzikos kritikai, kitus – pačios grupės. Muzikos stiliai dažnai apibrėžiami ne pagal skambesį, bet įvaizdį, istorinį, kultūrinį, socialinį tapatumą, pvz.: rock‘n‘roll, glam, alternative, punk, college music, modern/nu metal, british pop ir pan. Ar pagalvojome, kodėl klasikinę muziką vadiname „klasikine“? Kai grupės atstovauja kokius nors įsitikinimus, šie įsitikinimai dažnai nurodomi apibrėžiant jų muzikinį stilių, pvz.: pagan black metal arba christian metal. Savaime suprantama, tokios etiketės dažnai netikslios, dirbtinės, galima su jomis nesutikti. Vis dėlto praktikoje jų išvengti sunku, juolab, kai jas plačiai naudoja muzikos kritikai.  
 

Kl.: Neretai tvirtinama, jog muzika apskritai neturėtų būti naudojama idėjoms skelbti. Ką į tai atsakytų QUEST RISING?
 
Ats.: Ne visi muzikantai jaučia poreikį skelbti kokias nors idėjas savo muzikoje. Taip pat ne visi krikščionys yra pašaukti dainuoti vien apie Dievą ir Evangeliją. Daug krikščionių muzikantų dainuoja apie kitus dalykus ir tai nėra blogai. Tačiau QUEST RISING pašaukimas kitoks. Šioje grupėje nuo pat pirmos akimirkos sunkioji muzika ir Evangelija žengė greta. Visa grupės kūryba įkūnija Metalo ir Evangelijos sąjungą. Būtent toks QUEST RISING pašaukimas.      
 

Kl.: Toks požiūris, rodos, turėtų būti suprantamas. Kodėl krikščioniškas rokas sulaukia nemažai įtarumo ir net piktų reakcijų?
 
Ats.: Gali pasirodyti, jog krikščionys metalistai naudoja muziką krikščionybės idėjoms brukti. Iš tiesų taip nėra. Tai žmonės, nuoširdžiai mylintys sunkiąją muziką, tačiau atradę Dievą. Jie nebruka Evangelijos, prisidengę metalo muzika, bet kalba apie jiems brangius dalykus jiems brangia kalba, grodami muziką, kurią myli. Taip gimsta „krikščioniškas metalas“. Kita vertus, pasaulietinis rokas taip pat pilnas lozungų. Pvz., „let me see you stripped“, „kill and destroy“, „life is not worth of livin‘“ ir pan. yra tikri lozungai. Taigi besipiktinantiems užkliūva ne lozungai muzikoje kaip tokie, bet jų turinys. Daugeliui rokerių nepatraukli krikščionybė. Jie pažįsta nusaldintą arba vien išorinėmis taisyklėmis pagrįstą daugybės šiandienos krikščionių krikščionybę. Tokia krikščionybė svetima sunkiajai muzikai ir pačiai Evangelijai. Evangelija radikali, pilna energijos, maišto, mistinių dalykų. Ji trupina veidmainystę į šipulius, ji atskleidžia gyvenimo slėpinius. Taigi metalo muzika puikiai tinka Evangelijai išreikšti.    
 

Kl.: Kur galima pamatyti QUEST RISING pasirodymą?
 
Ats.: Visi QUEST RISING koncertai skelbiami grupės svetainėje. 

Kl.: Kodėl verta užsisakyti QUEST RISING naujienlaiškį?
 
Ats.: Užsisakęs naujienlaiškį:
 

  • sužinosi QUEST RISING naujienas
  • gausi galimybę laimėti nemokamus prizus: cd, marškinėlius, plakatus ir kt.
  • išgirsi apie puikias krikščioniško roko grupes
  • sužinosi apie artėjančius renginius ir koncertus
  • gausi daugiau galimybių bendrauti su bendraminčiais gyvai ir internete

 

Kl.: Kaip užsisakyti QUEST RISING naujienlaiškį?
 
Ats.: Užsisakyk naujienlaiškį QUEST RISING svetainės „HOME“ puslapyje: įrašyk savo email adresą užsisakymo laukelyje ir spausk „Sign up“.
 

Kl.: Kaip pakviesti QUEST RISING į mano miestą, klubą, bendruomenę, bažnyčią?
 
Ats.: Tavo mieste, klube, bažnyčioje, bendruomenėje, parapijoje artėja renginys? Prašyk renginio organizatorių pakviesti QUEST RISING!
 
Dėl koncertų kreiptis:
 
Email: benasulevicius@gmail.com
Mob.: +370 687 17399 
 

Kl.: Kaip pakviesti grupės lyderį Beną į mano bendruomenę, bažnyčią, mokyklą?  
 
Ats.: Benas – ne tik QUEST RISING vokalistas. Jis taip pat - knygų bei straipsnių autorius, Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas, radijo laidų vedėjas. Jis dažnai lankosi įvairiose bendruomenėse kaip kalbėtojas. Tarp Beno paskaitų – paskaitos apie krikščionišką metalo muziką, neformalius krikščionių judėjimus, gyvenimą ir tikėjimą, krikščionybės simboliką ir kt.
 
Jei nori pakviesti Beną į renginį ar susitikimą, kreipkis:
 
Email: benasulevicius@gmail.com
Mob.: +370 687 17399 
 

Kl.: Kur įsigyti grupės albumus ir singlus?
 
Ats.: Ieškok QUEST RISING albumų krikščioniškose parduotuvėse, klausyk ir atsisiųsk QUEST RISING dainas internetu (Spotify, iTunes, Apple Music, Google Play, Amazon ir kt.).

  
Kl.: Turiu klausimą, į kurį čia neatsakėte. Kaip galiu gauti į jį atsakymą?
 
Ats.: Užduok savo klausimą šio puslapio dešinėje esančiame laukelyje. Taip pat gali rašyti: benasulevicius@gmail.com

Užduok klausimą:
© 2014 Quest Rising. All rights reserved.